Bioadaptacyjna terapia impulsowa - pomoc w złagodzeniu bólu nie tylko mięśni

Nowe technologie są wykorzystywane przez nas prawie na każdym obszarze życia. Wiele z nich wymaga od nas jednak specjalistycznej wiedzy, szczególnie jeśli chodzi medycynę, i zastosowania odpowiednich protokołów terapeutycznych do leczenia napotkanego schorzenia. Jednak istnieje już rozwiązanie, które pozwala nam w prosty sposób dostosować terapię i osiągać wysoce zadawalające wyniki w domu.

28 maj 2024
Artykuł na: 4-5 minut
Zdrowe zakupy

Pochodząca z Niemiec technologia KeyTec wykorzystująca terapię bioimpulsową opiera się na założeniu, że rdzeń kręgowy jest swego rodzaju neurologiczną bramą, która może blokować sygnały bólowe lub pozwolić im dotrzeć do mózgu.

Urządzenia KeyTec generuje impulsy, najpierw by ocenić reakcję organizmu, a następnie błyskawicznie dostosowuje indywidualnie dobrane sygnały odpowiedzi, tak by rozpocząć procesy lecznicze.

Urządzenie poprzez swój szeroki wachlarz możliwości może wpływać na bóle w stanach ostrych i przewlekłych, bioregulację, zwiększenie krążenia krwi, stymulację mięśni, przywrócenie funkcji i zakresu ruchu oraz relaksację. Nic więc dziwnego, że ta metoda zdążyła już zyskać popularność na świecie.

Obszary leczenia: – układ mięśniowo-szkieletowy (np. urazy sportowe, bóle pleców, uszkodzone stawy), – układ nerwowy (np. bóle głowy, nerwobóle, przewlekły dyskomfort), – układ trawienny (np. kamienie żółciowe, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie dróg żółciowych), – układ moczowo-płciowy (np. podrażniony pęcherz).

Urządzenie Key-Tec

Intuicyjne i kompaktowe urządzenie KeyTec 

Technologia ukryta jest w mieszczącym się w dłoni ergonomicznym urządzeniu, które w zależności od wersji nadaje się zarówno do profesjonalnego wykorzystania przez fizjoterapeutę (np. MedKey), jak i do samodzielnego stosowania w domu (np. SanaKey).

Urządzenie zostało stworzone z myślą o mobilności, dlatego składa się z niewielkiej głowicy oraz opcjonalnego tabletu pozwalającego na stałe monitorowanie przebiegu terapii, a także na zapis historii planów terapeutycznych.

Zestaw możemy wyposażyć również w odpowiednie głowice, np. bipolarną, wykorzystującą jonoferezę do lepszego wchłaniana się stosowanych leków. Jest także bezprzewodowe, dzięki wbudowanemu akumulatorowi. Intuicyjny interfejs oraz profesjonalne szkolenia pozwalają na płynne i zrozumiałe korzystanie z wielu funkcji oraz zrozumienie terapii w ciągu kilku godzin.

Urządzenie KeyTec

Diagnostyka i terapia

Ważniejsze jest jednak to, co potrafi samo urządzenie. Wykorzystuje ono zdolność do emitowania bioimpulsów o różnych wartościach, które zadane odpowiednio rejestrują częstotliwość struktur organizmu z zakończeń nerwowych.

Urządzenie świetne też spełnia funkcje diagnostyczne, a w kolejnych etapach terapii znajduje optymalne punkty leczenia – KeyPoints. Jednocześnie łagodzi dolegliwości bólowe, zmniejsza napięcie, dostosowując możliwości terapeutyczne w czasie rzeczywistym.

Dzięki odczytywanym wartościom możemy więc dowiedzieć się więcej o umiejscowieniu dysfunkcji, zbadać ich genezę oraz natychmiastowo dobrać jeden z wbudowanych protokołów, który będzie im przeciwdziałał. Dzięki temu urządzenie prowadzi odbywający się w czasie rzeczywistym dialog z ciałem pacjenta, odpowiadając na jego potrzeby w ciągu mikrosekund.

W domowych warunkach możemy zatem nie tylko zastosować funkcje urządzenia związane z terapią manualna, ale również wykorzystywać inne metody zaczerpnięte z obszaru akupunktury, naturopatii i hirudoterapii. Istotne są również protokoły związane z możliwością uruchomienia procesu oczyszczenia i harmonizacji organizmu.

Diagnostyka poprzez badanie zakończeń nerwowych

Kierunek: homeostaza

Terapia jest inteligentnym oddziaływaniem technologii poprzez zakończenia nerwowe na rdzeń kręgowy, a tym samym na układ współczulny oraz przywspółczulny, dzięki czemu wpływ terapeutyczny jest znacznie większy. Zakończenie terapii z wykorzystaniem urządzenia efektywnie potrafi również zainicjować proces wyciszenia organizmu oraz proces wprowadzania pełnej homeostazy już po pierwszym użyciu.

Bioadaptacyjna terapia impulsowa - zalety

Proces terapeutyczny i wykonywane zabiegi z pomocą bioregulowanych impulsów są całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Dzięki małej liście przeciwwskazań możemy stosować je wielu wypadkach i natychmiastowo aktywować efekty regulujące i lecznicze. Pozwala nam to na osiągnięcie bardziej spersonalizowanych i satysfakcjonujących rezultatów.

Ta skoncentrowana w małym urządzeniu technologia, ułatwia pracę nie tylko fizjoterapeutom, ale również pacjentom bez specjalistycznej wiedzy. Łatwość obsługi, intuicyjność oraz skuteczność pozwala na bezpieczne użytkowanie urządzenia we własnym domu, bez konieczności szukania pomocy na zewnątrz. Pozwala nam to na oszczędność nie tylko czasu i środków, ale co najważniejsze na natychmiastowe przeciwdziałanie i uniknięcie pogłębiania się problemu.

Wczytaj więcej