Witamina K dla zdrowych kości

Witamina K swoim działaniem wykracza znacznie poza układ krwionośny. Wiele badań naukowych potwierdziło już, że witamina K pomaga zabezpieczać kości, ponieważ odpowiada za prawidłowe wchłanianie i wykorzystanie wapnia i fosforu.

13 czerwiec 2023
Artykuł na: 2-3 minuty
Zdrowe zakupy

Obecnie pojawiają się coraz nowsze doniesienia o tym, że witamina K może mieć wpływ na zmniejszenie ryzyka złamań, ponieważ pomaga w utrzymaniu zdrowych kości.

Suplement diety Kinon zawiera najbardziej aktywną formę witaminy K – menachinon-7 uzyskiwaną z natto w opatentowanej formule. Natto to tradycyjna, wywodząca się z Japonii potrawa, przygotowywana ze sfermentowanych przez bakterie bacillus subtilis ziaren soi. Podczas tej fermentacji powstaje właśnie naturalna witamina K. Natto ma jednak niezbyt atrakcyjną dla nas – Europejczyków – formę i smak, i nie każdy jest w stanie zajadać się natto. I chociaż można je dodawać do zup czy innych potraw, to jednak dla większości z nas łatwiej sięgnąć po preparaty z witaminą K takie jak Kinon. Kinon to 100% zalecanego dziennego spożycia witaminy K w przystępnej formie.

Teraz na hasło HOLISTIC uzyskacie 15% rabatu na zakupy w sklepie zdrowievalentis.pl 

Kinon, witamina K2 z natto 75 μg (MK-7), 30 tabletek. 1 tabletka pokrywa 100% dziennego zapotrzebowania na witaminę K2.
 
 
Wczytaj więcej