Co trzecia osoba jest niedożywiona

Czy jesteś niedożywiony? Skoro nie umierasz z głodu, to pewnie powiesz, że nie. Jednak 1 na 3 osoby żyjące na Zachodzie jest niedożywiona, ponieważ jej dieta prawie nie posiada wartości odżywczych.

05 wrzesień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Zdrowe zakupy

Miliony ludzi na całym świecie odżywiają się w sposób nieprawidłowy: mają nadwagę lub są otyłe, mają zbyt wysoki poziom sodu albo cukru we krwi - twierdzą naukowcy pracujący nad ogólnoświatowym raportem dotyczącym odżywiania się.

- Żyjemy w świecie, w którym niedożywienie stało się czymś normalnym - powiedział Lawrence Haddad, członek Niezależnego Kolegium Ekspertów ds. Światowego Żywienia.

Profesor Corinna Hawkes z Centre for Food Policy (Centrum Polityki Żywności), która również pracowała nad raportem, nazwała ostatnie badania "zdefiniowaniem na nowo w świadomości społeczeństwa terminu niedożywiony". Raport pokazał, że prawie co drugie państwo mierzy się z problemem niedożywienia lub otyłości obywateli, i to na szeroką skalę.

Raport przewiduje, że nakłady finansowe na rzecz wdrożenia programów propagujących zdrowe odżywianie zwrócą się nawet szesnastokrotnie.

Źródło: The Global Nutrition Report, http://globalnutritionreport.org

Nasze magazyny