Jedzenie jabłek pomaga w walce z otyłością

Dodano: 4 grudzień 2014

Jedzenie jednego jabłka dziennie nie pomoże trzymać się z dala od lekarzy, ale może pomóc w utrzymaniu szczupłej sylwetki. Australijska odmiana jabłoni, Granny Smith (Babunia Smith), rodzi soczyste, słodko-kwaśne, zielone jabłka. Według naukowców te wyjątkowe owoce są szczególnie korzystne w walce z otyłością oraz jej skutkami.

Jedzenie jabłek Babuni Smith przeciwdziała problemom związanym z otyłością, między innymi przewlekłym stanom zapalnym, które mogą prowadzić do wystąpienia cukrzycy. Owoce te powstrzymują patologiczne procesy metaboliczne odpowiedzialne za otyłość. Są w stanie wpłynąć na poprawę naszego samopoczucia oraz dłużej utrzymywać uczucie sytości żołądka.

Wszystkie jabłka zawierają takie nieulegające trawieniu składniki jak pektyny czy polifenole. W organizmie, który je musi strawq, zaczynają się rozwijać w okrężnicy tzw. "przyjazne" bakterie.

Niestety tylko zielone jabłka Babuni Smith zawierają tak wysokie stężenie związków nieulegających trawieniu. Naukowcy z Washington State University potwierdzili, że odmiana Granny Smith zawiera ich więcej niż odmiany: Braeburn, Fuji, Gala, Golden Delicious, McIntosh oraz Red Delicious varieties.

Źródło: Food Chemistry, 2014; 161: 208

Zobacz także

Zioło silne jak antybiotyk

Zioło silne jak antybiotyk

Popularna w Indiach roślina może okazać się naturalną i bezpieczną alternatywą dla leków przeciwbakteryjnych.

Frytki osłabiają działanie szczepionek

Frytki osłabiają działanie szczepionek

Badacze odkryli, że na i tak wątpliwą skuteczność szczepionek przeciwko grypie dodatkowo negatywnie może wpływać nasza dieta.

Choroba Fabry’ego - pełna refundacja leków dla wszystkich!

Choroba Fabry’ego - pełna refundacja leków dla wszystkich!

Od 1 września na liście leków refundowanych pojawi się enzymatyczna terapia zastępcza dla pacjentów z chorobą Fabry’ego.

Trening na czczo - czy pomaga schudnąć?

Trening na czczo - czy pomaga schudnąć?

Decyzja o tym czy zjemy śniadanie przed porannymi ćwiczeniami może wpłynąć na nasze wybory żywieniowe przez resztę dnia.

Hormonalna przyczyna autyzmu?

Hormonalna przyczyna autyzmu?

Zaburzenia ze spektrum autyzmu to skomplikowane zjawisko. Czy kiedykolwiek w pełni zrozumiemy mechanizmy jego powstawania?

Cebula zwalcza komórki zombie

Cebula zwalcza komórki zombie

Okazuje się, że nie wszystkie starzejące się komórki giną. Część z nich, choć nie funkcjonuje już prawidłowo i straciła zdolność do podziałów, nadal żyje.

Narzędzia
Ikona wagi
Sprawdź swoje BMI
Nasz kalkulator pozwoli oszacować czy masa ciała jest prawidłowa
Szczególnie polecamy
Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Ten ważny pierwiastek uczestniczy w wielu funkcjach organizmu. Jaki suplement...

Raport specjalny

Schudnij na lato!

Schudnij na lato!

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store