Ozonowanie krwi - sposób na boreliozę

Przełomowa terapia, polegająca na dożylnym podawaniu ozonu w ściśle określonych dawkach, może zabijać obecne we krwi krętki borelii

05 sierpień 2015
Artykuł na: 4-5 minut

Kleszcze, przenoszące groźnego wirusa wywołującego boreliozę występują w całej Polsce, najbardziej zagrożone są tereny wschodnie oraz Mazury, Podlasie i Opolszczyzna.

W naszym kraju występuje około 20 odmian tych pajęczaków, jednak zwykle możemy spotkać tzw. kleszcza pospolitego. Warto również zdawać sobie sprawę z faktu, że borrelia, czyli bakteria boreliozy może być przenoszona nie tyko przez kleszcze, ale również inne insekty, np. roztocza, komary, muchy, pchły i wszy.

Niestety, diagnostyka boreliozy wciąż jest kłopotliwa. W wielu wypadkach testy medyczne zawodzą i choroba pozostaje niewykryta. Ponadto na skutek dużej rozmaitości objawów często bywa mylona z innymi dolegliwościami.

Z tego powodu jest schorzeniem niebezpiecznym. W konsekwencji niezauważona rozwija się w organizmie człowieka przez długie miesiące, a nawet lata, doprowadzając do naprawdę ciężkich powikłań.

Ozonoterapia, a właściwie terapia tlenowo-ozonowa, to jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych, która od wielu lat znajduje miejsce w medycynie, jako metoda wspomagająca leczenie podstawowe, zwłaszcza w tych przypadkach, w których leczenie rutynowe nie daje zadowalających wyników.

Jedną z metod i technik leczenia jest ozonowanie krwi żylnej tzw. autohemotransfuzji. Zabieg polega na wkłuciu się do żyły pacjenta i pobraniu w ilości 100-150 ml krwi do specjalnie przygotowanej butelki z konserwantem zapobiegającym krzepnięciu krwi.

Następnie do krwi dodawana jest mieszanina tlenowo-ozonowa o żądanym stężeniu ozonu, dawka tej mieszaniny zależy od jednostki chorobowej. Prawidłowo naozonowana krew żylna podawana jest do żyły pacjenta. Zabieg odbywa się w obiegu zamkniętym. Wszystkie elementy użyte w tym czasie są jednorazowego użytku. Zabieg trwa ok. 30 min. i jest całkowicie bezpieczny.

Ozonowanie krwi ma szerokie zastosowanie w medycynie. Ozon jest szczególnie korzystny w leczeniu tych chorych, u których stwierdza się całkowitą odporność bakterii na różnego rodzaju antybiotyki i sulfonamidy.

Z kolei mechanizm działania ozonu na wirusy polega na zablokowaniu ich namnażania się. Następuje dezaktywacja receptorów wirtualnych niezbędnych do tworzenia wiązania ze ścianą komórki, do której mają wniknąć wirusy. W ten sposób zostaje zablokowany mechanizm ich reprodukcji na poziomie pierwszej fazy inwazji komórkowej.

Autohemotransfuzja zwiększa płynność krwi, zmniejszając jej zagęszczenie. Ozon ma bardzo skuteczne działanie wirusobójcze, bakteriobójcze oraz grzybobójcze.

Ozonowanie krwi to zabiegi, które są najbardziej skutecznymi w walce z zakażeniami gronkowcami i paciorkowcami, a w przypadku boreliozy, grzybicy zewnętrznej oraz wewnątrzustrojowej potrafi zlikwidować chorobę całkowicie!

Pro Health Clinic
ul. Lwowska 10 lok.1, 00-658 Warszawa
tel. 22 625 03 31, kom. 698 833 615
www.prohealthclinic.manifo.com

Wczytaj więcej
Nasze magazyny