Problemy skórne od maseczki? Sprawdź jak sobie z nimi poradzić!

Maseczki ochronne to obecnie absolutna konieczność. Nosimy je praktycznie wszędzie, często przez wiele godzin każdego dnia.

03 marzec 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Z tego powodu nasza skóra zaczyna odczuwać ich negatywny wpływ, taki jak podrażnienia i świąd. Z czasem jej stan może pogorszyć się jeszcze bardziej, aż do wystąpienia nieprzyjemnych objawów w postaci wysypki czy wyprysków. Na szczęście istnieje szereg sposobów, by walczyć z tymi niedogodnościami.

Często zmieniaj maseczkę

Zacznijmy od rzeczy najważniejszej, jaką jest sama maseczka. Na rynku istnieje wiele różnorodnych masek, wykonanych z różnych materiałów: od jednorazowych maseczek chirurgicznych, poprzez maski z filtrami typu FFP2 czy KN95, aż do tych z materiału, które często wykonujemy sami lub kupujemy ze względu na ich ciekawy wygląd.

Niezależnie od tego, jaką maseczkę wybierzemy, najważniejszą zasadą jej używania powinna być częsta zmiana. Maseczki z materiału należy często prać, natomiast te, które mają charakter jednorazowy - po prostu zmieniać na nowe. Wilgotna od naszego oddechu maseczka, ciasno opięta wokół twarzy, jest bowiem prawdziwym siedliskiem bakterii.

Bakterie z łatwością roznoszą się po skórze, jeśli nie jest wystarczająco często wymieniana, co może powodować nie tylko podrażnienia, ale przede wszystkim choroby, takie jak kontaktowe zapalenie skóry czy trądzik różowaty. Dlatego dbałość o skórę zacznij od wymiany tej koniecznej osłony.

Nie dotykaj twarzy

Druga zasada, której należy przestrzegać, to unikanie dotyku, zwłaszcza brudnymi dłońmi. W ciągu dnia, szczególnie kiedy nie mamy jak umyć i zdezynfekować rąk, warto trzymać je z dala od twarzy, by nie przenosić na nią drobnoustrojów i nie potęgować powstawania zmian. Przy okazji zmniejszy to też ryzyko zakażenia koronawirusem.

Dokładnie oczyszczaj twarz

Dokładne oczyszczanie skóry jest niezwykle ważne o każdej porze roku, ale w trakcie noszenia maseczek ochronnych odgrywa ono szczególną rolę. Dlatego przyłóż się szczególnie do oczyszczania skóry za pomocą demakijażu specjalnym płynem micelarnym, jej dokładnego umycia, ale także dogłębnego oczyszczania za pomocą maseczki czy peelingu.

Jeśli nie wiesz, jaki wybrać, polecamy ci stronę makeupio.pl, na której znajdziesz wiele cennych porad na temat urody. W tym dotyczących wyboru najlepszego peelingu dla ciebie.

Widzisz zmiany skórne? Zdezynfekuj je!

Stało się: zmiany skórne już pojawiały. W takim razie pora zadbać o ich dezynfekcję, aby bakterie, które się na nich znajdują, nie miały szansy rozprzestrzenić się po całej twarzy. Warto wybrać w tym celu specjalne preparaty apteczne oraz kosmetyki na bazie kwasu salicylowego i cynku.

Zadbaj o nawilżenie i regenerację skóry

Zachęć swoją zmęczoną, przyduszoną za pomocą maseczki skórę do regeneracji, aplikując jej bogate w składniki odżywcze preparaty. Dzięki dobremu odżywieniu i nawilżeniu szybciej wróci do doskonałej kondycji. Naszym zdaniem idealnie w tym celu sprawdzą się kawior i platyna - o ich zbawiennych właściwościach możesz przeczytać na stronie upwoman.pl (artykuł Kawior i platyna, czyli chwila luksusu dla Twojej cery od Natura Siberica).

Zrezygnuj z makijażu

Ostatnia, ale nie najmniej ważna porada, dzięki której zredukujesz wypryski i zadbasz o piękny wygląd swojej skóry, to: unikaj makijażu. Niestety, wiele podkładów, baz czy innych kolorowych kosmetyków może powodować zatykanie się porów i przyczyniać do powstawania wyprysków. Dlatego jeśli możesz, na jakiś czas zrezygnuj z tych kolorowych dodatków. Na pewno odczujesz szybką poprawę!

Wczytaj więcej
Nasze magazyny