Smartfon nie dla małych dzieci

Dzieciom nie powinno się pozwalać spać w pobliżu telefonów komórkowych, ponieważ wibracje nowoczesnych urządzeń oraz emitowane przez nie światło mogą skracać czas snu i odpoczynku maluchów. Długotrwałe używanie smartfonów przez maluchy może doprowadzić u nich do problemów z pisaniem.

01 czerwiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Zdrowe zakupy

Okazuje się, że najmłodsze pokolenie, które wychowuje się w otoczeniu najnowocześniejszych dotykowych smartfonów lub podobnych gadżetów, może mieć również z tego względu problemy z ręcznym pisaniem. Dlaczego? 

Ciągłe używanie nowoczesnych urządzeń elektronicznych może doprowadzić do tego, że nie rozwiną się u nich odpowiednie mięśnie, które służą do sprawnego opanowania tej czynności.

Naukowcy podkreślają, że korzystanie ze smartfonów lub tabletów dłużej niż 3-4 godziny dziennie ma wpływ na zdrowie dzieci.

Najmłodszym - dzieciom poniżej drugiego roku życia, w ogóle nie powinno się pozwalać dotykać telefonów komórkowych, natomiast pozostałe maluchy nie powinny mieć z nimi styczności dłużej niż przez dwie godziny dziennie.

Specjaliści są przekonani, że w pokoju dziecka nie powinien się znajdować ani telewizor, ani nowoczesny smartfon. Oba urządzenia mogą negatywnie wpływać na cykl snu i zakłócać prawidłowy odpoczynek nocny.

Z okazji Dnia Dziecka sprawdź, jak radzą sobie najmłodsze maluchy z obsługą nowoczesnych gadżetów.

Tekst: Monika Piorun

Wczytaj więcej
Nasze magazyny