Dieta - trzy wskazówki żywieniowe, które pomogą ci szybciej pozbyć się zbędnych kilogramów

Szczupłe, zgrabne ciało i zadbana, wysportowana sylwetka jest marzeniem wielu osób. Jeśli i ty o niej marzysz, choć do tej pory nie przykładałeś zbyt dużej wagi do takich kwestii, pora zmienić w swoim życiu kilka zachowań.

17 wrzesień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Dzięki temu zrzucanie zbędnych kilogramów będzie łatwiejsze, a ty sam poczujesz się lepiej. Co więcej, zastosowanie się do poniższych trzech wskazówek nie będzie zmuszało cię do zbytniego wysiłku, tylko pozwoli łatwo dopasować się do twojego planu dnia.

Po pierwsze: pij wodę i sięgnij po wodę z cytryną

Człowiek powinien wypijać w ciągu dnia minimum 2 l wody, choć autentyczne zapotrzebowanie na nią uzależnione jest od wielu czynników. Między innymi wpływają na nie płeć, wiek, rodzaj wykonywanej pracy i aktywności, a także warunki zewnętrzne. Należy przy tym pamiętać, iż picie wody powinno oznaczać rzeczywiste picie wody, a nie słodkich napojów czy innych zamienników. Po co jednak to robić?

Woda jest niezbędna w każdym procesie, przebiegającym w organizmie. Jej niedobór powoduje zaburzenia całej gospodarki, a także spowolnienie metabolizmu.

Jeśli więc chcesz przyspieszyć metabolizm, a tym samym wspomóc naturalne procesy spalania tłuszczu i pozbyć się uczucia ociężałości, po prostu sięgnij po szklankę wody. Skorzysta z tego cały twój organizm: jedzenie będzie trawione szybciej, komórki będą lepiej pracować, ciało szybciej się zregeneruje, a ty odczujesz znacznie większa witalność. Co najważniejsze - będziesz wyglądał piękniej i młodziej.

A do czego jeszcze woda z cytryną? Warto po nią sięgnąć zwłaszcza w trakcie odchudzania, gdyż w naturalny sposób reguluje przemianę materii i zmniejsza łaknienie. Co więcej, poprawia pracę wątroby i jelit, co przekłada się na lepsze rozbijanie tłuszczu, poprawę wchłaniania składników odżywczych i pozbycie uczucia ciężkości.

Po drugie: lubisz kawę? Polub czarną

Kawa to jeden z ukochanych napojów ludzi na całym świecie. Sięgamy po nią, kiedy oczekujemy szybkiego pobudzenia w czasie ciężkiego dnia, ale również podczas leniwego spotkania z przyjaciółmi lub rodziną - po prostu dla przyjemności. Czy jednak jest wskazana podczas diety odchudzającej?

Wszystkie badania wskazują, iż kawa spożywana w umiarkowanych ilościach ma szereg właściwości zdrowotnych, w tym działanie przeciwutleniające, co przekłada się na zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób przewlekłych. Co więcej, sama kawa jest niskokaloryczna i w żaden sposób nie zaburza diety.

Jest tutaj tylko jedno "ale": chcąc pić kawę podczas odchudzania, musisz sięgnąć po czarną i gorzką. Dodatek cukru i śmietanki wpłynie bowiem w niekorzystny sposób na twoje ciało i zaburzy dietę, dodając niepotrzebnych ci kalorii i kilogramów.

Po trzecie: zjedz więcej błonnika

Błonnik w naszej diecie jest niezwykle ważnym elementem, który pomaga między innymi w przemianie materii. Jego druga ważna funkcja to zapewniane poczucia sytości, możliwe dzięki jego pęcznienie w drogach pokarmowych. W efekcie, spożywając więcej błonnika, rzadziej sięgniemy po jedzenie i na pewno przekażemy go znacznie mniej.

Jego spożywanie jest dobroczynne, a co więcej - niezwykle proste. Błonnik znajduje się bowiem w każdej roślinie, więc wystarczy dodać warzywa i owoce do codziennej diety, aby szybko zwiększyć jego poziom. Równie dobrym jego źródłem będą produkty zbożowe.

Podsumowanie - Jak szybciej pozbyć się zbędnych kilogramów?

Dieta i ruch to dwa nieodzowne elementy, powodujące, iż wskaźnik wagi zaczyna spadać. Już kilka prostych wskazówek, zastosowanych w praktyce, może w znaczący sposób poprawić jakość życia, podnieść poziom zdrowia i przyczynić się do szybszego zrzucenia zbędnych kilogramów.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną fitorsweet.pl, na której znajdziesz zarówno więcej porad, jak i konkretne zasady lub przykładowe diety.

Wczytaj więcej
Nasze magazyny