Raport specjalny

Rządzą nami hormony

Rządzą nami hormony

Wszystko o hormonach. Zaburzenia gospodarki hormonalnej. Czy można wpływać na aktywność hormonów?

Jak hormony wpływają na nasz nastrój?

Jak hormony wpływają na nasz nastrój?

Hormony sterują naszym życiem, zanim jeszcze przyjdziemy na świat. Oddziałują na nas dyskretnie, wprost niezauważalnie, dopóki wszystkie elementy hormonalnej układanki do siebie pasują. Gdy to się zmienia, pogarsza się nasze samopoczucie, rozwijają się choroby. Czy można temu zapobiec?

Jak przechytrzyć hormony?

Jak przechytrzyć hormony?

Jak to możliwe, że naszymi emocjami sterują organy wewnętrzne i gruczoły dokrewne? A może jest odwrotnie i to przeżywane przez nas stresy odciskają na organizmie swoje piętno, przyczyniając się do rozwoju chorób? Spróbujmy ustalić, co możemy zrobić sami, by w każdej z tych sytuacji zachować zdrowie. Sięgnijmy do źródeł, do wiedzy nagromadzonej przez tysiąclecia przez tradycyjną medycynę chińską. Sprawdźmy, o co nas prosi nasz organizm. Jeśli zareagujemy na wysyłane przez niego sygnały, unikniemy wielu zagrożeń.

Pozostałe raporty

Narzędzia
Ikona wagi
Sprawdź swoje BMI
Nasz kalkulator pozwoli oszacować czy masa ciała jest prawidłowa
Szczególnie polecamy
Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Ten ważny pierwiastek uczestniczy w wielu funkcjach organizmu. Jaki suplement...

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store

Zdrowie publiczne

Czym jest zdrowie publiczne? Jeżeli interesują cię ciekawe zagadnienia związane ze zdrowiem i zdrowym stylem życia, to koniecznie powinieneś śledzić na bieżąco nasz dział, w którym publikujemy raporty specjalne, których tematem jest zdrowie publiczne.

Nasze zdrowie jest czymś, o czym zwykle nie myślimy za dużo, a dopiero kiedy pojawia się kłopoty, to reagujemy. Tymczasem wielu codziennym dolegliwościom można zapobiec, jeżeli posiadać będziemy przynajmniej podstawową wiedzę na temat różnych zagrożeń.

Wiedz więcej!

Wśród najciekawszych tekstów, które warto przeczytać, z pewnością znajdują się te poświęcone zagadnieniom chorób nowotworowych, długości życia bądź też sposobów przeciwdziałania osteoporozie. Osoby, które fascynują się zagadnieniem możliwości wydłużania ludzkiego życia, z pewnością zaciekawi artykuł pokazujący przyszłościowe możliwości rozwoju technologii, dzięki którym możliwe będzie przeniesienie ludzkiej pamięci na urządzenie komputerowe bądź badania związane z kriogeniką. Oprócz informacji, związanych z prób wydłużenia życia przy pomocy inżynierii genetycznej w raporcie znaleźć można także informację o zdrowych nawykach, które charakteryzują mieszkańców tak zwanych niebieskich stref, czyli obszarów, gdzie ludzie żyją dłużej niż przeciętnie.

Kobiety, zwłaszcza w okolicach pięćdziesiątego roku życia koniecznie powinny zapoznać się z artykułami dotyczącymi osteoporozy, gdyż dzięki tym tekstom rozwiać można wiele mitów związanych z tą chorobą, a także poznać sposoby, które pomogą się przed nią uchronić. Osteoporoza jest zmorą dzisiejszych czasów, jednak przy pomocy odpowiedniej dawki ruchu oraz prawidłowego odżywiania można spowolnić postępowanie osteoporozy, co gwarantuje lepszą jakość życia w starszym wieku.