Pandemiczne wypadanie włosów

Lekarze zauważyli 25% wzrost liczby konsultacji spowodowanych problemami z włosami. Poznaj sposoby na odbudowę zniszczonych włosów.

Artykuł na: 2-3 minuty

Stres, który nierzadko towarzyszy nam w czasie pandemii odbija się na zdrowiu całego organizmu, w tym również na kondycji włosów. Winny jest m.in. kortyzol - hormon stresu, który zmniejsza syntezę oraz przyspiesza degradację hialuronianu i proteoglikanów.

Wraz ze wzrostem ilości badań dotyczących wpływu suplementów na stan włosów i skóry, wzrasta wykorzystanie nutraceutyków takich jak kolagen.

Kolagen Rybi NatiCol

Do nutraceutyków, które pozytywnie działają na włosy, skórę i paznokcie zaliczamy:

  • witaminę E,
  • polifenole (dobrym ich źródłem są czerwone winogrona),
  • flawonoidy (występują w dużej ilości w borówkach),
  • omega-3.

Kolagen sprawia, że włosów nie tylko jest więcej, ale są one również grubsze. Po 4 miesiącach suplementacji kobiety biorące udział w badaniu miały istotny statystycznie wzrost grubości włosów. Wykazano również istotny wzrost nowych komórek mieszków włosowych w porównaniu z grupą, która przyjmowała placebo.

Bibliografia
  • Oesser S. The oral intake of specific Bioactive Collagen Peptides has a positive effect on hair thickness. Nutrafoods 2020;1:134-138.

  • Choi FD, Sung CT, et al. Oral Collagen Supplementation: A Systematic Review of Dermatological Applications. J Drugs Dermatol. 2019;18(1):9-16.

 

Autor publikacji:
Artykuł należy do raportu
Zachowaj zdrową i piękną skórę
Zobacz cały raport
Wczytaj więcej
Może Cię zainteresować