Nienawidzisz ćwiczeń? 5 wskazówek, które mogą zmienić Twoje podejście do sportu

Nie musisz być bohaterem siłowni, aby uzyskać wystarczającą aktywność fizyczną, aby poprawić swoje zdrowie. Istnieje wiele sposobów, aby regularna aktywność stała się częścią twojego życia – co może pomóc ci mieć więcej energii, lepiej radzić sobie ze stresem, zmniejszyć ryzyko chorób oraz wyglądać i czuć się dobrze!

Artykuł na: 4-5 minut
Zdrowe zakupy

Aż 80 procent Amerykanów nie ma w nawyku regularnego uprawiania aktywności fizycznej. Znaczna część twierdzi, że to dlatego, że im się to nie podoba.

Jak więc przestać być hejterem i przezwyciężyć niechęć do ćwiczeń? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dodać aktywność fizyczną do swojego życia – a może nawet ją polubisz!

Jak zacząć ćwiczyć? 5 wskazówek, które mogą zmienić Twoje podejście do sportu

Znajdź swojego konika

Zamiast zmuszać się do robienia czegoś, co nie sprawia Ci przyjemności, znajdź sposoby na ćwiczenia pasujące do Twojej osobowości.

Jeśli jesteś osobą towarzyską, zrób coś, co angażuje Cię społecznie:

  • weź udział w grupowych zajęciach tanecznych,
  • dołącz do rekreacyjnej drużyny sportowej lub
  • załóż grupę spacerową z przyjaciółmi.

Łączenie się z ludźmi o tych samych zainteresowaniach to świetny sposób na utrzymanie motywacji i unikanie ćwiczeń w samotności.

Jeśli jesteś bardziej samotnym wilkiem, spróbuj:

  • biegania,
  • pływania,
  • jazdy na rowerze.

Daj sobie czas

Może minąć trochę czasu, zanim nowe zachowanie stanie się nawykiem, więc daj sobie czas na regularne ćwiczenia. Jednym ze sposobów jest próba aktywności o tej samej porze każdego dnia. Ćwiczenia mogą w dobry sposób uzależnić, z czasem stanie się to nawykiem.

Wklej sport w plan dnia

Włącz aktywność do swojego harmonogramu i stylu życia, aby nie wydawała się uciążliwa. Istnieje wiele sposobów na dopasowanie ćwiczeń do swojego życia i nie oznacza to, że musisz rezygnować z czegoś innego, na przykład czasu z rodziną i przyjaciółmi. Bądźcie aktywni razem jako rodzina, wszyscy odniesiecie korzyści. A jeśli po prostu nie wyobrażasz sobie życia bez codziennej rozmowy telefonicznej ze swoim najlepszym przyjacielem, rozmawiaj podczas aktywności.

Ile ćwiczyć?

Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne zaleca co najmniej 150 minut umiarkowanej aktywności tygodniowo, ale jeśli brzmi to przytłaczająco, spróbuj dwie lub trzy krótsze sesje aktywności w tygodniu. Możesz zrobić szybką jogę po przebudzeniu, wybrać się na energiczny spacer po obiedzie, a jeśli dojeżdżasz do pracy komunikacją miejską, wysiąść wcześniej i resztę drogi do domu przejść pieszo.

Planuj treningi

Jeśli przegapisz dzień treningowy, nie martw się o to. Każdy raz na jakiś czas traci motywację i walczy sam ze sobą. Jednak wtedy pamiętaj, aby zaplanować aktywność na następny dzień - najpeiej zapisz na kartce kiedy i gdzie będziesz ćwiczyć - to pomaga w osiągnięciu celu.

Bibliografia
  • https://www.heart.org/
Autor publikacji:
Wczytaj więcej
Nasze magazyny