Horoskop partnerski – szczęśliwe związki według znaków Zodiaku

Czy Byk i Ryby to bratnie dusze? Czy związek dwóch Koziorożców może być udany? Co doceniają w sobie nawzajem Rak i Waga? Nawet jeśli traktujesz horoskopy z przymrużeniem oka, kilka rzeczy może Cię zaskoczyć!

Artykuł na: 17-22 minuty
Zdrowe zakupy

Zodiak (z gr. zodiakos kyklos czyli „krąg zwierzątek”) to obszar na niebie w postaci pasa, po którym porusza się słońce przez cały rok, zataczając pełen krąg. Podzielony przez starożytnych Greków na 12 równych części, którym patronują konkretne gwiazdozbiory, Zodiak miał wyznaczać czas ich panowania oraz wpływu na ludzkie życie. Mimo upływu czasu horoskopy zodiakalne nie tracą na popularności i wiele osób zastanawia się, jak ich znak Zodiaku wpływa na ich życie i relacje z innymi osobami.

Choć to oczywiście nie jest miłosna wyrocznia, pewne wytyczne i sugestie można wziąć pod uwagę. Przedstawiamy 3 przykłady związków miłosnych dla każdego znaku Zodiaku i podpowiadamy, co je łączy.

Baran i Byk – spontaniczność i rozwaga

Zmysłowość, cierpliwość i delikatność Byka działają na Barana jak magnes. Cieszy go możliwość związania się z osobą, która stanie się jego opoką i zawsze będzie lojalna. Dla Byka natomiast Baran to źródło wiedzy o tym, jak i kiedy wykorzystywać szanse, które daje mu życie.

Mimo tego, że Baran zwykle szarżuje do przodu, a Byk porusza się znacznie wolniej, te przeciwieństwa zwykle wspaniale się dopełniają. Baran pomaga partnerowi być bardziej spontanicznym, a Byk pokazuje kochankowi, ile zmysłowości może kryć się w przemyślanych decyzjach.

Baran i Strzelec – wspólne odkrywanie życia

Związek Barana i Strzelca to relacja dwóch znaków-odkrywców. Łącząca ich potrzeba przeżywania coraz to nowych przygód i doświadczania wszystkiego, co ich interesuje, sprawiają, że Baran i Strzelec to nie tylko wspaniała para kochanków, ale też przyjaciół. Oba znaki cenią sobie niezależność, są optymistycznie nastawione do życia i łatwo wybaczają i zapominają urazy – po prostu nie mają na nie czasu.

Baran i Wodnik, czyli kreatywność to podstawa

Nawet jeśli nie we wszystkim się zgadzają i rywalizują ze sobą, nadal są świetnymi przyjaciółmi. Bardzo dobrze komunikują się ze sobą i rozumieją bez problemu.

Siłą napędową związku Barana z Wodnikiem jest pragnienie emocji i nowych doświadczeń – im będą dziksze i dziwniejsze, tym lepiej. Ale Wodnik i Baran nie tylko patrzą w tym samym kierunku, ale też i na siebie nawzajem. Baran uwielbia wyjątkowość Wodnika, a ten kocha Barana za jego energię i inicjatywę.

Baran natychmiast ulega urokowi Wodnika i robi wszystko, żeby go zdobyć. Problemem w długotrwałej relacji może być... codzienna rutyna, bo oba znaki uwielbiają coraz to nowe doznania.

Byk i Rak, czyli związek domatorów

Relacje Byka i Raka cechuje głębokie wzajemne zrozumienie. Nic w tym dziwnego, wszak oba znaki mają ze sobą wiele wspólnego: pragną bezpieczeństwa w związku, lubią się opiekować partnerem i cenią domowe zacisze. Rak wspiera ukochaną osobę emocjonalnie, a Byk rozpieszcza swoją drugą połowę. Dom Raka i Byka jest pełen szczęścia i dobrego jedzenia – jest też idealnym wyobrażeniem rodziny, do którego dążą inne znaki.

Byk i Ryby - harmonia i stabilność

Związek Byka i Ryb cechuje empatia wobec siebie nawzajem. Oboje partnerzy są opiekunami i cenią sobie harmonię oraz stabilność w związku. Podczas gdy Ryby bujają w obłokach i są idealistami, Byk twardo stąpa po ziemi, a postawy te idealnie się dopełniają. Byk pomaga Rybom realizować ich cele, a Ryby oferują Bykowi życzliwość i delikatność, którą on uwielbia u ukochanej osoby.

Kiedy panują poszczególne znaki Zodiaku?

Znaki Zodiaku następują po sobie w niezmiennym porządku:

 • Baran: od 21 marca do 19 kwietnia,
 • Byk: od 20 kwietnia do 22 maja,
 • Bliźnięta: od 23 maja do 21 czerwca,
 • Rak: od 22 czerwca do 23 lipca,
 • Lew: od 23 lipca do 22 sierpnia,
 • Panna: od 24 sierpnia do 22 września,
 • Waga: od 23 września do 22 października,
 • Skorpion: od 23 października do 22 listopada,
 • Strzelec: od 22 listopada do 21 grudnia,
 • Koziorożec: od 22 grudnia do 20 stycznia,
 • Wodnik: od 21 stycznia do 18 lutego,
 • Ryby: od 19 lutego do 20 marca

Bliźnięta i Bliźnięta – dusze towarzystwa

Ten znak zodiaku szybko się nudzi i nieustannie potrzebuje stymulacji, kto więc dostarczy jej więcej niż partner spod tego samego znaku? Bliźnięta uwielbiają intelektualne rozrywki i rozmowy, a związek dwóch „Bliźniaków” to nieustanna wymiana informacji, pomysłów i teorii. Ponieważ Bliźnięta mają duże poczucie humoru, cieszą się mianem duszy towarzystwa – a w tym przypadku możemy mówić o parze, która nada tonu każdej imprezie.

Bliźnięta i Waga – wielkie umysły myślą podobnie

Waga kocha sztukę i piękno, a Bliźnięta – pomysły. Pasje te nie wykluczają się, ale przenikają. Kiedy zatem Bliźnięta i Waga współpracują, mogą wpaść na wiele wspaniałych pomysłów – Waga ma siłę, żeby je wcielić w życie, Bliźnięta zaś wyrażają na głos swoje zdanie w danej kwestii, a to cenny wkład w proces umysłowy Wagi. Ponadto Waga uwielbia gadatliwość Bliźniąt, a one z kolei szanują równowagę Wagi. Oba znaki Zodiaku cenią sobie wolność intelektualną i będą się starały zapewnić ją partnerowi.

Waga może stworzyć z Bliźniętami parę, którą cechuje niezwykła radość życia. W towarzystwie tej dwójki nie sposób się smucić, bo oni sami rzadko wpadają w melancholijny nastrój. 

Bliźnięta i Strzelec – strzał w dziesiątkę

Bliźnięta rozumieją potrzebę niezależności Strzelca, bo same ją podzielają. Oboje kochają nowe doświadczenia, ludzi i doznania i z pewnością przeżyją razem wspaniałe przygody, uwielbiają też szybko przenosić uwagę na coraz to nowe sprawy i zdobywać jak najwięcej doświadczenia. To czyni ich świetnymi przyjaciółmi i bardzo dobrymi kochankami. Co ciekawe, znaki te są tak zgodne ze sobą, że wiele wspólnych problemów i niedogodności rozwiążą praktycznie bez wysiłku. Nie chowają też urazy, bo wolą patrzeć naprzód, niż przeżywać przeszłe problemy.

Rak i Waga – piękno i harmonia

Rak docenia urok i takt Wagi, ta zaś docenia instynkt opiekuńczy Raka. Chociaż związek tych dwóch znaków Zodiaku może rozwijać się wolniej niż w przypadku innych kombinacji, to im bliżej się poznają, tym więcej szanują i podziwiają siebie nawzajem.

Obu znakom zależy na bezpieczeństwie i stałości w związku; zarówno Rak, jak i Waga cenią też piękno i luksus, szczególnie w domowym ognisku. Żadna ze stron nie waha się wyrażać emocji zachowywać niekiedy sentymentalnie. To, co je dopełnia, to sztuka dyplomacji, która pomaga Wadze okiełznać Raka, oraz zdolność Raka do podejmowania decyzji, której nierzadko brakuje niezdecydowanej Wadze.

Rak i Koziorożec – niebiańskie połączenie

Wzajemny szacunek partnerów połączony z poczuciem bezpieczeństwa emocjonalnego i materialnego sprawiają, że związek Raka i Koziorożca należy do najlepszych kombinacji w Zodiaku. Podczas gdy Koziorożec skupia się na logice i sprawach przyziemnych, Rak dodaje niczym przyprawę tak potrzebne emocje: kibicuje Koziorożcowi w jego karierze, pomaga mu zrelaksować się pod koniec dnia i pielęgnuje wspomnienia. Koziorożec kocha wytrwałość Raka, a Rak – oddanie Koziorożca. Jeśli więc obie strony zaangażują się całkowicie w związek, stworzą stabilne, przytulne środowisko domowe.

Lew i Lew – związek, który inspiruje

Wszyscy wiedzą, kiedy do pokoju wchodzą dwa Lwy: oto dwoje urodzonych przywódców pełnych energii i entuzjazmu, którzy dodatkowo brylują wśród przyjaciół. Nie sposób oderwać od nich oczu i przestać ich podziwiać.

Lew wie, że zasługuje na to, co najlepsze, któż więc będzie dla niego lepszym partnerem od innego Lwa? To również bezkonkurencyjna kombinacja, jeśli chodzi o inspirowanie innych w okazywaniu romantyzmu. Śmiałość Lwa sprawia, że dwie osoby spod tego znaku, które wykazują zainteresowanie sobą, nie wstydzą się tego okazywać. Do tego każdy z partnerów zaspokaja u kochanka potrzebę bycia podziwianym – to silne spoiwo dla związku dwóch zodiakalnych Lwów. Jeśli zamiast tego Lew adoruje jedynie siebie, relacja skazana jest na porażkę.

Dwa lwy będą zawsze wspierać się nawzajem. W takiej parze jest ogromna motywacja, która może zaowocować pasmem sukcesów - pod warunkiem, że żaden z partnerów nie skupi się wyłącznie na sobie samym.

Lew i Skorpion – szacunek i lojalność

Obie strony tego miłosnego związku są w stanie dać sobie nawzajem to, czego potrzebują, jednocześnie ciesząc się swoją siłą. Lew ma tendencję do bycia ekstrawaganckim, lubi robić wszystko z rozmachem, dosłownie więc zasypuje partnera komplementami i prezentami, a pragnący szacunku i pożądania Skorpion odwdzięcza się tak cenną dla Lwa adoracją i podziwem. Oba znaki cechuje też lojalność, która niekiedy może przybrać postać zaborczości. O ile w związku panuje równowaga, Lew i Skorpion dopełniają się nawzajem, mimo że pierwszy uwielbia być w centrum uwagi, a drugi woli działać z dala od światła reflektorów.

Lew i Strzelec – miłość z fajerwerkami

To związek, w którym każdy partner inspiruje swojego kochanka i zachęca go do mierzenia wysoko. Ciepło, charyzma i urok łączące Lwa i Strzelca sprawiają, że inne znaki uwielbiają przebywać w towarzystwie tej pary. Energia, która ich łączy, jest wybuchowa niczym fajerwerki – w tym związku nie ma miejsca na nudę.

I Lew, i Strzelec uwielbiają dobrą zabawę, przy czym Łucznik postrzega świat jako podręcznik, z którego należy się uczyć, podczas gdy Lew pełni rolę łaskawego gospodarza. Jeśli będą siebie nawzajem szanować tak, jak inni ich szanują, stworzą razem bajkę, w której będą żyć długo i szczęśliwie.

Panna i Panna – piękne połączenie

Nie okazują sobie publicznie uczuć i zdarzają im się kłótnie powodowane ich potrzebą perfekcjonizmu. Mimo to związek dwóch osób spod znaku Panny jest pełen miłości, oddania i odpowiedzialności. Pannom układa się jeszcze lepiej, jeśli mieszkają razem; działają wtedy jak zgrany zespół, sporządzając listy i sprawdzając rachunki, a także dbając o czystość w domu.

Razem kochankowie spod znaku Panny mogą osiągnąć wszystko, rozwiązując spory niemal od razu i ciesząc się pięknymi rzeczami, którymi tak lubią się otaczać. Panna to wybredny znak, a zatem związek dwóch Panien powinien stanowić romantyczną relację z najwyższej półki.

Panna i Waga – dwa kawałki tej samej układanki

Oba te znaki Zodiaku pragną bezpieczeństwa i kochają kulturę i sztukę. Lubią teatr, kolekcjonują dzieła sztuki lub fotografie… Mogą przy tym sprawiać wrażenie snobów z powodu swoich wysokich oczekiwań (Panna) czy kompleksu wyższości związanego z intelektem (Waga). I Panna, i Waga cenią sobie praktyczność. Waga docenia zamiłowanie Panny do porządku, a Panna jest pod wrażeniem uroku osobistego Wagi i jej zdolności dyplomatycznych. W tym związku każdy problem jest oglądany na wiele sposobów, ponieważ obojgu partnerom zależy na zapoznaniu się ze wszystkimi faktami i na wspólnym podejmowaniu decyzji.

Panna i Skorpion mogą być naprawdę szczęśliwi, bo cechuje ich podobnie pragmatyczne podejście do życia. Są sobie przy tym bardzo oddani, nie sposób ich skłócić. Nawet w przypadku nieporozumień szybko potrafią sobie wszystko wyjaśnić i znaleźć wspólne rozwiązanie.

Panna i Skorpion, czyli porządek i władza

Więź łącząca Pannę i Skorpiona jest niezwykle silna i głęboka, a ich miłość pełna lojalności: do siebie nawzajem i do otoczenia. Pary Panna-Skorpion znane są z chęci pomocy bliskim i z udzielania się w lokalnej społeczności. Nie szukają przy tym licznego towarzystwa i nie chodzą na zabawy czy przyjęcia.

Panna pragnie porządku, a Skorpion władzy. Panna lubi w Skorpionie jego hałaśliwy i intensywny sposób bycia, sama obdarzając go lojalnością i użyczając zmysłu praktyczności. Kiedy tych dwoje połączy wspólny cel – miłość, nic nie może stanąć im na drodze.

Skorpion i Ryby – szacunek i zrozumienie

Skryty Skorpion, rozważający wewnątrz swego umysłu kolejne plany, i będące idealistami Ryby to dwie osobowości o silnej intuicji i zdolności do wyczuwania subtelności interakcji międzyludzkich. Skorpion zapewni solidną podstawę, wokół której będzie się kręcić relacja, Ryby zaś oferują łagodność, życzliwość i współczucie, które Skorpion podziwia i docenia. Skorpion może pomóc Rybom spełniać marzenia i przekształcać pomysły w rzeczywistość. Ryby natomiast nauczą Skorpiona, że nie wszystko jest czarno-białe i że czasem warto spojrzeć na problem z szerszej perspektywy.

Koziorożec i Koziorożec

Koziorożec zawsze pnie się w górę, co widać zwłaszcza w jego wydajności w pracy. Para Koziorożców jest zatem „skazana na sukces”: idealnie wygląda nie tylko ich kariera zawodowa, ale też ognisko domowe. Koziorożec jest z natury lojalny i miłosierny, oddany i nienarzucający się, nie dziwi więc, że para Koziorożców tworzy nie tylko udaną relację miłosną, ale też przyjacielską.

Dwa Koziorożce napędzają się nawzajem i motywują do jeszcze wydajniejszej pracy, wyższych zarobków i większego majątku. Postronnym ich związek może wydawać się nudny i męczący, ale to jest styl, który Koziorożcom najbardziej pasuje. Chociaż podobno odrobina szaleństwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła...

Koziorożec i Wodnik, czyli to, co najlepsze w związku

Koziorożec jest ostrożniejszy i ma w sobie więcej racjonalizmu, podczas gdy Wodnik jest nienasycony i ma idealistyczne podejście do niemal wszystkiego. Na pozór mogą wydawać się całkowitymi przeciwieństwami (pozornie łączy je tylko to, że są uparte), ale kiedy zaiskrzy między nimi, to więź, która ich połączy, będzie nierozerwalna.

Koziorożca może drażnić brak w jego mniemaniu logiki w działaniu partnera, Wodnik natomiast prawdopodobnie nie będzie doceniał zdolności dominacyjnych Koziorożca. To jednak przeszkody do przezwyciężenia: Koziorożec zachwyca się Wodnikiem, a ten cieszy się z opoki, jaką stanowi jego partner. Razem odkrywają to, co w nich najlepsze, a taka relacja staje się wartościowa nie tylko dla nich, ale także dla ich otoczenia.

Ryby i Wodnik, czyli związek pełen kreatywności

Partnerzy ci są idealistami zarówno indywidualnie, jak i razem. Ryby płyną w otoczeniu swojej wyobraźni, a Wodnik nieustannie wymyśla nowe wynalazki i sposoby działania. Związek tych dwóch znaków nie ustaje w poszukiwaniu prawdy oraz najlepszego rozwiązania każdego problemu.

Wodnik i Ryby są bardzo dobrymi przyjaciółmi, a także doskonałymi kochankami. Oboje uwielbiają zdobywać wiedzę i zgłębiać nowoczesne idee. Napędza ich entuzjazm i pragnienie szczerej i uczciwej relacji. Czasami w parze dojdzie do konfliktów, ale te znaki mogą łatwo wybaczyć i zapomnieć.

Bibliografia
 • https://www.astrology.com/
Autor publikacji:
Julia Cember-Ogorzałek

"Uwielbiam dowiadywać się nowych rzeczy i uważam, że każdy człowiek ma ciekawą historię do opowiedzenia. Kiedy akurat nie piszę, spędzam czas z dzieckiem i świnkami morskimi, organizuję wirtualne bazarki na rzecz zwierząt lub wystawiam moje małżeństwo na próbę podczas sesji Monopoly." 

Zobacz więcej artykułów tego eksperta
Wczytaj więcej
Nasze magazyny