Niemiecki uczony - Gerhard Crombach udowodnił, że C8-H11-N, czyli fenyloatyloamina produkowana w części międzymózgowia zwanej hipotalamusem, odpowiada za szybsze bicie serca i problemy z oddychaniem.
Naukowiec wyodrębnił trzy etapy, podczas których dochodzi do wytworzenia się w organizmie tej substancji.
1. Na początku wyostrza się nasz zmysł wzroku. Oczy przetwarzają informacje o sylwetce, wzroście i twarzy osoby, którą jesteśmy zainteresowani. Nos rejestruje feromony, a uszy wychwytują tembr głosu partnera. Sygnały te docierają do mózgu z prędkością 432 km/h.
2. Następnie mózg przetwarza nagromadzone dane i próbuje je sklasyfikować je jako pozytywne lub negatywne, w zależności od zebranych doświadczeń.
Jeśli mózg natrafi na sygnał, który odczyta jako negatywny, zainteresowanie ulegnie osłabieniu, jeśli nie - przejdzie do następnego etapu.
3. Pozytywna reakcja na bodźce sprawi, że w hipotalamusie zostanie rozpoczęty proces produkcji fenyloetyloaminy.
Myślisz, że trwa to długo? Nic bardziej mylnego! Do zakochania się, a dokładniej do powstania w mózgu związku chemicznego odpowiadającego za początkową fazę miłości, potrzebne są tylko... 4 sekundy!
Tempo bicia serca jest w stanie podnieść się wtedy o 50%, zaczniemy szybciej oddychać, a kobietom będą błyszczeć oczy.
Nie wszyscy jednak mają tyle szczęścia, żeby spotkać swoją drugą połówkę. Co wtedy?
Pozostaje delektowanie się czekoladą, serem lub zaopatrzenie się w wodę różaną, którą można dodać do słodkich wypieków. Produkty te mają w swoim składzie fenyloetyloaminę odpowiedzialną za wzbudzanie w mózgu uczucia, które żywimy w stosunku do pożądanej przez nas osoby.
Electric Love • Time Lapse from Android Jones on Vimeo.