Życie pisze najbardziej przewrotne scenariusze.
Jeśli masz świadomość, że Twoje ciało atakuje złośliwy nowotwór, zmieniają się priorytety i cele, do których dążysz.
Zaczynasz lepiej rozumiesz niedoszłych samobójców, ale jeśli na dodatek zajdziesz z którym z nich w ciążę, wszystko zaczyna się jeszcze bardziej komplikować...
Nowe życie z rakiem
Chemioterapia podczas ciąży to prawdziwy rak`n`roll. Przekonała się o tym Magdalena Prokopowicz, której historia stała się inspiracją filmu "Chemia". Od dziś można go oglądać na ekranach kin w całej Polsce.
Większość lekarzy nie dawało jej żadnych szans na urodzenie dziecka, jednak Magdzie udało się urodzić zdrowego syna, mimo bolesnej chemioterapii rozpoczętej w trzecim trymestrze.
Swoim doświadczeniem w walce z rakiem piersi i bezduszną medyczną biurokracją postanowiła się podzielić zakładając fundację pomagającą wszystkim, którzy muszą zmierzyć się z podobnym problemem.
O fundacji Rak`n`roll szybko zrobiło się głośno za sprawą skutecznych i niezwykle wymownych kampanii społecznych "Zbieram na cycki", "Boskie Matki", "Poczekalnie onkologiczne" czy "Piękno łyse".
Realizowane przez wolontariuszów akcje pomogły wielu ludziom w walce z nowotworami.
Chorzy z miłości
Nowotwór piersi pokonał Magdalenę Prokopowicz 3 lata temu.
Jej mąż - Bartek Prokopowicz - operator i reżyser nakręcił film luźno inspirowany ich wspólną historią.
Na zawsze połączyła ich chemia - zarówno ta miłosna, jak i ta podawana podczas terapii antynowotworowej.
CHEMIA from Bryk&More on Vimeo.
Najmocniejszą stroną filmu wcale nie jest jednak historia miłości i choroby, a muzyka Natalii Grosiak z zespołu Micromusic oraz Skubasa. Melodie pojawiające się w tle zdecydowanie wpływają na jakość całości przekazu.
Tekst: Monika Piorun