Kiwi – lekarstwo na zaparcia

Cierpisz na zaparcia? Sięgnij po kiwi!

Artykuł na: minutę

W badaniu, które zostało opublikowane w "World Journal of Gastroenterology", osobom z przewlekłymi zaparciami podawano dwa razy dziennie przez cztery tygodnie owoce kiwi. U większości pacjentów liczba wypróżnień w skali tygodnia podwoiła się, a wykorzystanie środków przeczyszczających zmniejszyło się o 50%.

Inne badania pokazują, że jedzenie kiwi może zmniejszyć częstość występowania zaparć u osób z zespołem jelita drażliwego. Jedzenie owocu wraz ze skórką dostarcza trzy razy więcej błonnika i witaminy C niż spożywanie samego miąższu.

Moja rada: Jeśli cierpisz na zaparcia, jedz jedno dojrzałe kiwi po śniadaniu i po obiedzie. Aby sprawdzić, czy owoc jest dojrzały, naciśnij go kciukiem. Jeśli poddaje się lekkiemu naciskowi, jest gotowy do zjedzenia.

Autor publikacji:
Bill Gottlieb

Trener zdrowia z certyfikatem American Association of Drugless Practitioners z siedzibą w Middletown, w Kalifornii; autor 16 książek, w tym zatytułowanej "Speed Healing: More Than 2000 Quick Cures and Fast Fixes to Easy All From Arthritis and Wrinkles", która okazała się bestsellerem.

Zobacz więcej artykułów tego eksperta
ARTYKUŁ UKAZAŁ SIĘ W
Holistic Health 5/2021
Holistic Health
Kup teraz
Wczytaj więcej
Nasze magazyny