Nie możesz zasnąć? Wykorzystaj produkt, który masz w kuchni. Naprawdę działa

Mało znaną tajemnicą dobrego snu jest utrzymywanie bardziej zasadowego niż kwa­sowego pH organizmu. Ten prosty wieczorny rytuał z wykorzystaniem soli sprawi, że nie tylko poczujesz się zrelaksowany i wolny od napięć, ale też szybciej zaśniesz i obudzisz się z lepszą energią do działania.

Artykuł na: 2-3 minuty
Zdrowe zakupy

Typowa dieta (nadmiar przetworzonej żywności, czerwonego mięsa, nabiału, smażonych potraw, cukru, soli, kawy i alkoholu) oraz styl życia (nieustanny stres) zakwaszają organizm – to główna przyczyna, dla której tak wiele osób źle sypia. Zakwaszenie wytwarza utrudniające zasypianie napięcie. Alkalizacja pociąga za sobą uczucie relaksu.

Solankowa kąpiel stóp na dobry sen

Spróbuj namaczania stóp w solance. Moczenie stóp w ciepłej wodzie przed snem działa kojąco na cały organizm. Według medycyny chińskiej taki rytuał wzmacnia szczególnie system energetyczny nerek, zapobiega przeziębieniom i obniża ciśnienie krwi. Krew (Xue) kontroluje Energię (Qi). Po namoczeniu stóp w ciepłej wodzie krew odpłynie z mózgu i z górnej części ciała do stóp, dzięki czemu aktywność umysłu spadnie, a to znacznie ułatwi zaśnięcie. Solankowa kąpiel stóp ma tę dodatkową zaletę, że odkwasza organizm, a poza tym działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwdrobnoustrojowo, dezynfekująco, ale przede wszystkim relaksująco. Sam fakt, że zamiast krzątać się pod domu chwilę przed snem pozwolisz sobie na wyciszający rytuał też ma ogromne znaczenie.

Jak to zrobić? Przed snem przez 20 min. namaczaj stopy w gorącej wodzie z solą mor­ską, która jest najlepszym źródłem alkalizujących i relaksujących organizm minera­łów. Do sporządzenia kąpieli w misce przeciętnego rozmiaru należy dodać do wody ok. 0,5 szklanki soli morskiej. W przypadku namaczania w zwykłej wannie łazienkowej – 1-2 szklanki. 
kobieta moczy nogi w misce
Jest wiele rodzajów soli morskiej, z różnymi korzystnymi minerałami. Dobrze działa sól z Morza Martwego, o wysokim stężeniu magnezu, który rozluźnia układ nerwowy, i innych minerałów.
  • Temperatura wody do kąpieli stóp powinna być możliwie najwyższa, lecz nie tak wysoka, by nad górną wargą wystąpił pot lub doszło do oparzenia. Aby utrzy­mać ją przez 20 min., w trakcie namaczania dolewaj gorącej wody.
  • Jeśli masz cukrzycę, przed zastosowaniem tej metody skonsultuj się z leka­rzem. Neuropatia, powikłanie tej choroby, powodujące utratę czucia w stopach, może uniemożliwić zauważenie, że woda jest za gorąca.
Autor publikacji:
Wczytaj więcej
Nasze magazyny