Pij ten sok zamiast porannej kawy. Efekty zauważysz od razu

Poranna kawa to dla wielu z nas przyjemny rytuał o poranku, ale też sposób na to, by się obudzić. Jeśli szukasz alternatywy dla kawy, która równie skutecznie postawi Cię na nogi, a przy okazji dostarczy organizmowi ogromną porcję składników odżywczych, małą czarną zamień na ten sok. Efekt gwarantowany.

Artykuł na: 4-5 minut
Zdrowe zakupy

Kawa, pita w umiarkowanych ilościach, jest zdrowa i nie ma powodu, by z niej całkiem rezygnować. Ale od czasu do czasu warto zastąpić ją zamiennikiem, który nie tylko pobudzi organizm, ale przyniesie mu znacznie więcej korzyści. Mowa o soku pomidorowym – naturalnym energetyku pełnym zdrowia.

Dlaczego sok pomidorowy ma działanie pobudzające?

Sok pomidorowy jest bogaty w naturalne cukry i witaminę B6, które wspomagają produkcję serotoniny, znanej jako hormon szczęścia. To właśnie ona dodaje nam energii i poprawia nastrój, działając podobnie do kofeiny, ale bez negatywnych skutków, jakie niesie za sobą nadmierna konsumpcja kawy.

Jakie inne zalety ma sok pomidorowy?

Sok pomidorowy to prawdziwa bomba witaminowa. Zawiera witaminy A, C, E, K, B6, a także minerały takie jak potas, magnez i żelazo. Likopen, silny antyoksydant obecny w pomidorach, jest znanym sprzymierzeńcem w walce z wolnymi rodnikami, a błonnik wspiera zdrowie układu pokarmowego. Regularne picie soku pomidorowego może przyczynić się do poprawy zdrowia serca, obniżenia ryzyka niektórych rodzajów raka, a także wspierać zdrowie skóry.

Dodatkowo, sok pomidorowy może wspomagać utratę wagi. Utrzymuje nawodnienie organizmu i ma niską zawartość sodu, co jest korzystne dla osób dbających o linię. Dzięki zawartości składników odżywczych i niewielkiej liczbie kalorii, sok pomidorowy może pomóc w utrzymaniu prawidłowego procesu metabolicznego. Daje uczucie sytości, co zmniejsza potrzebę sięgania po niezdrowe przekąski.

Najlepszy jest oczywiście domowy sok pomidorowy, bez sztucznych dodatków. Kilka dojrzałych pomidorów wystarczy sparzyć, obrać ze skórki, pokroić, a następnie wrzucić do blendera i zmiksować. Można dodać odrobinę soli oraz pieprzu do smaku - i gotowe!

Na co pomaga sok pomidorowy?

Sok pomidorowy jest szczególnie polecany osobom zmagającym się z wysokim ciśnieniem krwi, problemami z sercem, a także tym, którzy chcą wzmocnić swój układ odpornościowy. Jego regularne spożywanie może pomóc w regulacji poziomu cholesterolu, wspierać zdrowie oczu dzięki zawartości witaminy A, a także przyczyniać się do lepszego trawienia.

Sok pomidorowy działa również odtruwająco na organizm dzięki zawartości chloru i siarki, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie wątroby i nerek, chroniąc je przed infekcjami. Ponadto wspomniany już likopen, nadający pomidorom ich charakterystyczny czerwony kolor, chroni organizm przed różnymi rodzajami raka oraz chorobami sercowo-naczyniowymi.

Kto powinien pić regularnie sok pomidorowy?

Sok pomidorowy jest idealny dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie w naturalny sposób. Jest szczególnie zalecany dla osób dbających o zdrowy styl życia, sportowców, a także tych, którzy chcą naturalnie wspierać swoje ciało w codziennym funkcjonowaniu.

Ile soku pomidorowego pić?

Zaleca się, aby pić około 150-200 ml soku pomidorowego dziennie, co odpowiada mniej więcej jednej szklance. Jest to wystarczająca ilość, aby czerpać korzyści zdrowotne, nie przekraczając przy tym zalecanej dawki likopenu. Ważne jest, aby wybierać sok pomidorowy bez dodatku soli i cukru, bo to zupełnie niepotrzebne dodatki, które podnoszą jego kaloryczność i które warto ograniczać w diecie. 

 

Autor publikacji:
Wczytaj więcej
Magazyn
O czym lekarze ci nie powiedzą
ma już 10 lat
Alicja Langsteiner
Alicja Langsteiner
Prezes i założycielka Spółki Langsteiner Sp. z o.o

W życiu i działalności biznesowej ważne są dla mnie te same wartości. Tworzenie rzeczy użytecznych, poprawiających zdrowie i komfort życia idą więc w parze ze wspieraniem rozwoju nauki. Jestem propagatorką holistycznego podejścia do zdrowia, wykorzystywania mądrości natury i siły nauki, w tworzeniu naszych produktów, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jako laureaci licznych nagród, w tym Diamenty Forbes, Ambasador Polskiej Gospodarki czy Gazele Biznesu, cenimy współpracę z zaufanymi partnerami i odpowiedzialnymi mediami. Dlatego gościmy na łamach tego wydawnictwa.

Więcej
Ryszard Chęciński
Ryszard Chęciński
Prezes Gabinety Mumio Sp. z.o.o.

O czym lekarze Ci nie powiedzą?... na przestrzeni dziesięciolecia periodyku, okazuje się, że nie powiedzą Ci o wielu sprawach, możliwościach, lekach, sposobach, nadziejach wręcz.
W sposób jasny, przejrzysty, dostępny robi to za nich właśnie ten nasz miesięcznik. To na jego łamach dowiadujemy się, jak można z pominięciem medycyny konwencjonalnej postawić się na nogi, zapobiec schorzeniom czy nawet po prostu się uzdrowić. Skala źródeł, środków, ocen, podpowiedzi, adresów jest ogromna i z łatwością można dotrzeć zarówno
do wiarygodnych uzdrowicieli, jak i zdrowych suplementów diety, ziół czy sposobów uzdrawiania się samemu. Naszym zdaniem, może to i lepiej dla nas, że lekarze nie o wszystkim Ci powiedzą, a zrobi to dla nas dostępny, porządnie wydany i wiarygodny miesięcznik.

Więcej
Marcin Płoch
Marcin Płoch
Dyrektor ds. marketingu Xenico Pharma Sp. z o.o.

Żyjemy w czasach szerokiego dostępu do informacji, również do informacji o tym, jak najlepiej należy dbać o swoje zdrowie. Prewencja i profilaktyka to jest coś, co pozwala nam je jak najdłużej utrzymać w dobrej kondycji. W Xenico tworzymy wysokiej jakości, naturalne rozwiązania w oparciu o najnowsze doniesienia z całego świata. Od wielu już lat prezentujemy nasze produkty na łamach OCL. Mamy nadzieję na dobrą współpracę w kolejnych latach, w myśl wspólnie wyznawanej zasady – Twoje zdrowie w Twoich rękach.

Więcej
Marcin Fiedorowicz
Marcin Fiedorowicz
Dyrektor Operacyjny Herbal Pharmaceuticals

Doceniamy O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą za ich nieustępliwość w dążeniu do szerzenia wiedzy i za to, że wszystkie publikacje oraz informacje, na których bazuje pismo, są poparte rzetelnymi i zweryfikowanymi badaniami. To pokrewieństwo w podejściu do zdrowia i nauki sprawia, że nasza współpraca jest tak naturalna i trwała. Herbal Monasterium to kluczowa marka firmy Herbal Pharmaceuticals, która od lat szanuje tradycję stosowania naturalnych składników w celu promowania holistycznego podejścia do zdrowia. Oferujemy preparaty, które łączą w sobie mądrość tradycyjnego ziołolecznictwa z nowoczesnymi osiągnięciami medycyny. Nasza obietnica to dostarczenie produktów najwyższej jakości, które są nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne, pozbawione zbędnych dodatków, konserwantów czy barwników. Sięgając po nasze produkty, dzięki określonej standaryzacji składników, otrzymuje się oczekiwaną skuteczność z wysokim poziomem bezpieczeństwa stosowania. Wyróżnia nas holistyczne podejście do zdrowia, które wykracza poza leczenie objawów i skupia się na pierwotnych przyczynach problemów zdrowotnych. Ponadto, kładziemy nacisk na etyczne praktyki i odpowiedzialność za środowisko. Herbal Monasterium to marka dla tych, którzy szukają naturalnych rozwiązań dla swojego zdrowia. Nasze produkty są odpowiedzią na potrzeby współczesnego Pacjenta, który chce łączyć tradycję z nowoczesnością.

Więcej
mgr farm. Aleksandra Mróz-Lubińska
mgr farm. Aleksandra Mróz-Lubińska
Prezes Zarządu Chemiczno-Farmaceutycznej Spółdzielni Pracy ESPEFA

Nasza współpraca zrodziła się na łamach tego prestiżowego czasopisma i trwa nadal, owocując udanymi kampaniami. 10 ostatnich lat to dla nas inspirująca podróż do innowacji i rozwoju. ESPEFA w tym czasie z sukcesem wprowadzała na rynek nowe produkty, które znalazły miejsce na łamach czasopisma, dzięki czemu mogliśmy dotrzeć z ważnymi informacjami do odbiorców. Wspólnie edukowaliśmy czytelników, umożliwiając im podejmowanie bardziej świadomych decyzji dotyczących opieki zdrowotnej.

Więcej
Beata Iwanicka
Beata Iwanicka
General Manager Kenay

Współpracę z redakcją O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą rozpoczęliśmy dokładnie 10 lat temu – zamieściliśmy reklamę już w drugim numerze pisma. Przez ten czas nasza firma rozrosła się i rozwinęła współpracę z najlepszymi zagranicznymi producentami renomowanych marek, z roku na rok poszerzając asortyment oraz kontynuując swoją misję propagowania zdrowego stylu życia i udowadniając, że zachowanie młodości i zdrowia przez długie lata – a co za tym idzie także poprawianie jakości codziennego życia – nie musi kojarzyć się z nieprzyjemnym obowiązkiem. Wiemy, jak ważne jest zdrowie dla każdego, dlatego kierując się tym przekonaniem, obserwujemy światowy rynek suplementów diety zarówno poprzez uczestniczenie w międzynarodowych targach, analizę fachowej literatury, jak i poprzez rozwijanie współpracy z partnerami na całym świecie. W ten sposób staramy się zapewnić naszym klientom dostęp do najnowszych, najciekawszych, ekologicznych suplementów diety oraz superfoods. W tych działaniach sekunduje nam redakcja O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą. Lata współpracy zawodowej zaowocowały również przyjacielskimi relacjami osobistymi.

Więcej
Marta Skolmowska
Marta Skolmowska
Właścicielka Centrum Ziołolecznictwa Wilcaccora w Łomiankach

Nasza współpraca z Redakcją O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą przyczyniła się niewątpliwie do poprawienia wiedzy Czytelników o naszych sztandarowych produktach, jakimi są zioła amazońskie, o ich zastosowaniu i skuteczności. Jako Centrum Ziołolecznictwa dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były zawsze badane zarówno pod względem czystości, jak i skuteczności, dlatego staramy się podkreślać w artykułach, udostępnianych na łamach tego magazynu, jak ważna jest nasza współpraca z centrami naukowymi. Sądzimy, że dzięki naszej współpracy z gazetą rośnie w społeczeństwie świadomość, jak niezwykle ważna jest profilaktyka zdrowotna, gdyż łatwiej jest zapobiegać, niż leczyć, a lepiej jest zapobiegać środkami naturalnymi, aniżeli sztucznie wytworzonymi przez koncerny farmaceutyczne. Właśnie to propagowanie wśród Czytelników profilaktyki zdrowotnej uważamy za jedno z najważniejszych zadań, które magazyn O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą nam umożliwia, za co bardzo dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą wieloletnią i owocną współpracę.

Więcej
Agnieszka Wójcik
Agnieszka Wójcik
Prezes Onkomed Sp. z o.o.

Onkomed Sp. z o.o. współpracuje z redakcją O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą od wielu lat w ramach reklamy naszych oliwek ozonowanych OZONELLA i potwierdzamy dużą skuteczność naszych reklam oraz oczekiwany odzew. Mimo ogromnego postępu medycyna konwencjonalna ma swoje ograniczenia, zostawiając przestrzeń dla niekonwencjonalnych, sięgających natury, metod walki z różnymi dolegliwościami. Te właśnie metody w sposób bardzo przystępny prezentowane są na łamach miesięcznika. Wielu z naszych klientów
to jego czytelnicy. W dzisiejszych czasach ludzie chcą wiedzieć więcej, żyć zdrowo i naturalnie, dlatego chętnie sięgają do natury mającej tak wiele do zaoferowania. Warto podkreślić, że miesięcznik stale ewoluuje, reaguje na zmieniające się potrzeby swoich odbiorców i nieustannie dąży do tego, aby czymś nowym, niespotykanym zaskoczyć swoich czytelników i tym samym sprawia, że ich rzesza ciągle rośnie. W ciągu 10 lat istnienia na rynku stał się inspiracją i kopalnią wiedzy dla wielu osób, poszukujących różnych ciekawych rozwiązań w dziedzinie zdrowego trybu życia.

Więcej
Nasze magazyny